Obnovení a zálohování dat

  • Obnova ztracených dat z paměťové karty
  • Obnova ztracených dat z harddisku
  • Obnova ztracených dat z externího disku
  • Obnova ztracených dat z flash disku
  • Programy na záchranu dat

Někdy se nám může stát, že najednou ztratíme svoje fotky, které jsme měli uložené v počítači nebo na paměťové kartě fotoaparátu nebo v mobilu, nebo dokonce některé důležité dokumenty, které potřebujeme k práci. Co v takovém případě můžeme dělat ?

Neměli bychom se pokoušet, pokud nejsme odborníky, si data obnovit sami. Nejlepším řešením bude obrátit se přímo na nás – pomůžeme Vám ztracená data nebo fotografie zachránit. Pouze v některých krajních případech se může stát, že už data zachránit nepůjde, ve většině případů ale lze smazané soubory možné obnovit.

Nejdůležitější je v takové situaci neukládat na takový disk, resp. paměťovou kartu žádná nová data. V takovém případě by pak mohlo dojít k přepsání původních souborů a tím by se jejich obnova výrazně zkomplikovala. Dále raději nezkoušejte experimentovat. Máme speciální profesionální programy pro obnovu dat a mnohaleté zkušenosti – můžete se na nás stoprocentně spolehnout.

OBNOVA ZTRACENÝCH DAT Z PAMĚŤOVÉ KARTY

Pokud se nám stane, že máme důležitá data nebo fotky na paměťové kartě a čtečka karet, fotoaparát nebo kamera nám hlásí, že se jedná o chybu karty nebo že karta není vložena, nemusí ještě být nic ztraceno. V případě, že dojde k této situaci, nesmíme na tuto kartu ukládat žádná nová data ani ji neformátovat. Pokud není paměťová karta zlomená, je velká šance, že se data podaří zachránit.

OBNOVA ZTRACENÝCH DAT Z HARDDISKU

U obnovy ztracených dat z HDD nerozlišujeme, jestli se jedná o harddisk interní nebo externí, který se k počítači nebo notebooku připojuje přes USB rozhraní. Pokud je pevný disk v notebooku, musíme notebook rozebrat a připojit pevný disk ke speciální redukci, aby jsme jej mohli připojit k PC a začít obnovovat data.

OBNOVA ZTRACENÝCH DAT Z EXTERNÍHO DISKU

Jestliže dojde ke ztrátě dat z externího disku, může se jednat buď o mechanické nebo elektronické poškození nebo o softwarovou ztrátu dat (tzv. logické poškození). V případě elektromechanického poškození je třeba harddisk nejdříve vyjmout z vlastního boxu a teprve potom následuje načítání dat. U softwarové ztráty dat je harddisk v pořádku a poté, co proběhne obnova dat, je možné jej znovu používat.

OBNOVA ZTRACENÝCH DAT Z FLASH DISKU

Fotky nebo jiné datové soubory můžeme mít uloženy i na flashdisku. Pokud si tato data omylem smažeme, je důležité abychom na něj neukládali žádná další data a pokud možno ho ani nepoužívali. Velkou šanci na obnovu dat máme i v případě že si flash disk omylem naformátujeme. Pokud dojde k mechanickému poškození flash disku, tak i v takovém případě je možné data a fotky zachránit, ale nesmí být poškozen vlastní paměťový čip – v případě jeho poškození jsou data nenávratně ztracena.

PROGRAMY NA ZÁCHRANU DAT

Na obnovu ztracených fotek, dokumentů a jiných souborů existují i různé speciální programy. Ty jsou jak placené, tak ve freewarové verzi. Tyto programy nám však pomohou pouze v případech, kdy se nejedná o mechanické poškození a víme jak obnovu nastavit. Prosíme, neexperimentujte, můžete tak už natrvalo o vaše data přijít. Pokud však nosič dat není fyzicky v pořádku nebo si nejste jistí, resp. nevíte jakým způsobem ke ztrátě dat došlo, je lepší obrátit se přímo na profesionály.

POTŘEBUJETE OBNOVIT NEBO ZÁLOHOVAT DATA ?

ZADEJTE POŽADAVEK

Po vyplnění požadavku Vás bude technik kontaktovat nebo nám zavolejte na 739 277 717. Prohlédněte si aktuální platný CENÍK NAŠICH SLUŽEB

PŘÍJEM SERVISU

MICHAEL ELEKTRO
Ulrichovo náměstí 763
Hradec Králové 500 02

 

 

Zajišťujeme obnovu a zálohu dat v Pardubicích.
Obnovu a zálohu dat v Pardubicích zajistíme pomocí výjezdu technika.